Bolí vás záda? Čtyři nejproblémovější zóny zad

Ztuhlá šíje

Krční páteř je nejcitlivějším místem celé páteře. Při stresu a psychickém napětí trpí, protože dochází ke ztuhnutí svalů, což vede ke chronickým bolestem v oblasti ramen. Nejčastěji tímto problémem trpí ženy.

Ztuhlá záda

Bolavá ztuhlá záda jsou důsledkem přechodného stažení svalů a mírného namožení vazů zad. Často taky chybné sezení vede k propínání svalů v této oblasti a přináší s sebou nepříjemnou bolest. 

Bolesti v kříži

80% všech bolestí zad má na svědomí kříž. Rupnutí v kříži provází prudká intenzivní bolest, která vzniká při velké fyzické námaze. Může to vyvolat také nečekaný chlad a zhoršuje to kašel a kýchání. 

Problémy s meziobratlovými plotýnkami

Vyklouznutí obratlů z místa jejich kloubového spojení a posunutí meziobratlové plotýnky vyvolává náhlou a dlouhodobou bolest. Propadnutí plotýnky může vzniknout také po menším úrazu, jestliže byla opotřebována, a může to poškodit i nerv. Vede to až k problémům s močovým měchýřem a střevy. 

Psychika a stres

30% všech bolestí zad způsobuje stres, který vyvolává tuhnutí svalů. Svaly v nerovnováze dokážou po napnutí skřípnout nerv a zablokovat páteř. 
Hlavní stránka o masážích
Aktualizováno 31.05.2004 Webmaster: Ing. Svatopluk Sedláček Stránka tvůrce